fbpx

אקלום חתול חדש בבית – שלב אחר שלב


אקלום חתול חדש בבית

מדריך לקליטה נכונה של חתול חדש בבית.  כך תמנעו בעיות

את המדריך הזה כתבתי לפני כמה שנים ומאז לשמחתי, כל כך הרבה אנשים שיש להם חתול חדש בבית פועלים לפיו.

בעמותת צער בעלי חיים רמת גן והסביבה מחלקים אותו לכל מאמץ חתול.

ועכשיו, אני נותנת לכם אותו כאן לשימושכם

ברכות! החלטתם לאמץ חתול

אז הנה אתם כאן מסתכלים על עשרות חתולים יפייפיים ומקסימים, שכל אחד מהם ישמח להתכרבל אתכם מתחת לשמיכה בלילות הקרים.

שניה לפני, אני רוצה להדגיש שאימוץ בעל חיים צריך להיות החלטה משפחתית. לא לוקחים חתול לילדים. אתם מצרפים בן משפחה לפחות ל 12 השנים הבאות! חשוב שתבינו שמדובר באחריות שמחייבת טיפול נכון והשקעה כספית ולצידם המון שמחה ואהבה.

 

חתולים נקשרים לשטח המחייה שלהם ולבני הבית

זה לא צעצוע. יש להם צרכים פיסיים ונפשיים – הם צריכים אוכל ושתיה נקיים וטריים, תעסוקה, גיוון, עניין, אזור בטוח לשינה, אהבה, טיפוח הפרווה, ליטופים ועוד…

חשוב לכבד את הצרכים של החתול ואת הצורך הבסיסי גנטי שלו להתנהג בטבעיות ובאינסטינקטיביות, כך בעיות רבות יימנעו או ייפתרו.

כל בני המשפחה יהיו שותפים לגידול החתול המתוק שתבחרו אבל האחריות לטיפול היא של ההורים.

הורים- הילדים שלכם ילמדו מכם על אהבה לבעלי חיים, אחריות, לוחות זמנים, הענקה…. זהו רווח נקי שלכם.

 

אם עברתם את השלב הזה בהצלחה ואתם מעוניינים לאמץ,

אז הנה כמה דברים שצריך לדעת על חתולים ועל ההתנהגות הטבעית שלהם:

 

חתול הוא צייד!

ככה זה בטבע, משפחת החתוליים הם ציידים טורפים וכך גנטית גם חתולי הבית

כציידים הם משייפים ציפורניים, חייבים לאכול חלבון אמיתי מהחי, רודפים אחרי חפצים שזזים, פעילים בלילה ומטפסים על מקומות גבוהים.

 

לכן אתם, המשפחה החדשה של החתול, צריכים לספק לו את התנאים הראויים לחיים טובים ומאושרים בבית, לאהוב אותו ולכבד את צרכיו כחתול.

 

באמצעות ההנחיות כאן, תכינו את הבית לקליטה נעימה ומוצלחת של החתול החדש:

1. חלונות ודלתות – לפני שתפתחו את ארגז הנשיאה, סגרו דלתות וחלונות בימים הראשונים, כדי למנוע את בריחת החתול או נפילתו החוצה מפחד, אבל, מאוד חשוב שתאפשרו לחתול לתצפת החוצה מהחלונות כבר מהיום הראשון אם ירצה ולכן יש להכין מראש רשתות לחלונות ולפתוח תריסים.

2. מיטה – יש להכין מיטה נוחה ומרופדת ולהניח אותה במקום שקט ומוגן. רצוי בשלב ראשון בחדר שקט שבו ירגיש בטוח באופן יחסי. יכול להיות שיבחר לנוח בה או יבחר במקום אחר, תנו לו להחליט איפה נח לו להיות.

3. מקומות מסתור- אם הוא מתחבא בארון או מתחת למיטה אל תאלצו אותו לצאת החוצה, תנו לו להכיר ולהתרגל לרעשי הרקע ולריחות , הוא יצא משם לבד.

4. רוגע – דברו איתו בקול נעים ומרגיע, שיגרום לו לרצות להיות לידכם. אל תצעקו, אל תכעסו עליו ואל תענישו אותו אף פעם.

5. ארגז חול – פתוח עם חול מתגבש לא ריחני , יש להניח באותו חדר.

6. מזון פרימיום ומים – להניח 2 קעריות בחדר השקט, בפינה הרחוקה מארגז החול.

7. משחק חכה – מאוד אהוב על חתולים ואפשר בעדינות רבה לפתות אותו אחרי זמן מה לצאת באמצעות המשחק.

 

לאחר מספר ימים, כשהחתול ירגיש בנח ויתחיל להסתובב בבית, עדיין הקפידו בשבועות הראשונים שלא יברח/ ייפול מחלונות ודלתות עד שיתרגל לריח הבית, לרעשים הסביבתיים ואליכם

בשלב הזה עשו כמה שינויים:

1. מזון – הניחו במטבח קערית נירוסטה לאוכל בכמות יומית כך שהחתול יוכל לאכול במהלך היממה כשירצה בכך. וקערית מים טריים ונקיים מדי יום. כל כמה ימים תשטפו טוב את הצלחת כדי שלא יצטברו חיידקים ועובש. יש חתולים שלא אוהבים לשתות מקערת נירוסטה, אולי בגלל ההשתקפות שלהם אפשר לנסות קעריות אחרות, רצוי לא פלסטיק.

תבחרו עבור החתול מזון איכותי שמכיל חלבון מן החי כמרכיב ראשוני ברשימת המרכיבים. גם אם המזון יהיה יקר יותר הוא בהכרח חסכוני, כיוון שהחתול שובע מהר יותר והוא מספק לו את הויטמינים והמינרלים שהוא זקוק להם. אחרת החתול יפתח בעיות בריאותיות כגון דלקות וחסימות במערכת השתן ועד רבות.

2. ארגז צרכים – הניחו את ארגז החול הפתוח, רחוק מאוד מאזור האוכל וליד חלון לאוורור. חשוב לנקות את הארגז בבוקר ובערב ולאפשר לחתול לעשות צרכים בארגז נקי ובלי ריח שתן.

3. חצץ – השתמשו בחצץ מתגבש לא ריחני.

4. סירוק – אחת לשבוע, מקטין את כמות הנשירה, מונע היווצרות גושי שיער בחתולים עם פרווה ארוכה ורב החתולים אוהבים את התחושה הנעימה.

5. פרעושים – תמנעו על ידי שימוש באמפולות, אם לא תטפלו החתול יגרד ויפצע את עצמו ובנוסף פרעושים עלולים לגרום לתולעים. את כל זה ניתן למנוע על ידי טיפול פשוט ורציף לפי הוראות הווטרינר.

6. עץ טיפוס – אפשרו לחתול לטפס לגובה כמו שרגיל בטבע, זה מעניק תחושת בטחון ורוגע. דמיינו חתול שמטפס על עץ וספקו חלופה ראויה בבית, שיכולה להיות מדפים בגובה 1.70 פחות או יותר שיספקו לו גם עמדת תצפית טובה החוצה אל הרחוב.

7. אדן החלון – ארגנו משטח ישיבה וצפייה מהחלון החוצה ואם אין מקום תלו מדף בגובה החלון. החתול מאוד סקרן וזקוק לגירויים ועניין. תצפית מהחלון יכולה לספק חלק מיצר הסקרנות שלו.

8. עמדות שיוף ציפורניים – חתולים משחיזים ציפורניים מכמה סיבות, אחת מהן היא העובדה שהם ציידים לכן ספקו עמדות שריטה כדי שיוכלו לשייף ציפורניים ולא יעשו את זה על הספות. קחו בחשבון שהם חייבים גנטית לשייף לכן חשוב לאפשר להם.

9. משחקים מגוונים – יש לספק לו מבחר של משחקים ורצוי להחליף אותם מדי שבוע לשם הגירוי והעניין.

10. שינה – חתולים ישנים כ 14 שעות ביממה. ספקו לו מיטה ואזור שינה נוחים ובטוחים.

11. פעילות לילית – כדי לצמצם את שעות הערות של החתול בלילה, חשוב שתספקו לו עניין רב במהלך היום. ככל שהוא ישתעמם יותר במהלך היום הוא יהיה יותר עירני בלילה.

בנוסף שחקו איתו במשחק חכה כ 10 דקות לפני השינה ועייפו אותו.

12. וטרינר – טפלו בחתול אצל וטרינר מוערך וקבוע שיכיר את החתול וההיסטוריה שלו לאורך חייו.

 

חתול חדש בבית יכול להיות כיף גדול.  אם מקפידים לספק לחתול מה שהוא צריך, החיים המשותפים שלכם יהיו משעשעים ומהנים מאוד.

חתולים שונים זה מזה ויהיו כאלה שירגישו בבית מאוד מהר, אבל רב החתולים עוברים את התהליך לאט ובזהירות.

במיוחד חתולים מבוגרים, לכן, כדי לאפשר לחתול שלכם להרגיש נח אתם צריכים להעניק לו המון אהבה, לגלות המון סבלנות, אף פעם לא לצעוק או להכות! (זה רק יהרוס את האמון ביניכם ויגרום לסטרס), לשבח על התנהגות טובה, לדבר אליו בקול רגוע, לשחד אותו עם חטיפים טעימים, ללטף ללטף וללטף באהבה ובעיקר לעשות את כל זה כל יום לאורך זמן.

 

אם החתול עדיין מבוהל אחרי כמה ימים ומסתתר מתחת למיטה בחדר למשל, כנראה שלא אפשרתם לו להרגיש נינוח, יתכן שאתם מדברים בטון גבוה ואגרסיבי זה לזה או איתו, יתכן שאתם לא מלטפים או משחדים בחטיפים…

גם אחרי חודשים, ניתן עדיין לטפל ולשפר משמעותית את מערכת היחסים שלכם עם החתול ולהפוך את החיים בבית וביניכם לנוחים ומשעשעים.

 

מתנה! לחצו כאן ומדריך המתנה בדרך אליכם:

4 דברים שהחתול מנסה להגיד לך

צריכים עוד מידע לגבי החתול שלכם ועזרה בפתרון בעיות התנהגות? צרו איתי קשר כאן בקישור  או לנייד 054-2345620

 

אורלי זכאי || 054-2345620

יעוץ התנהגות חתולים

 

eplace בניית אתרים