fbpx

קטסיטר או פנסיון לחתול?


קטסיטר או פנסיון לחתול?

התלבטתם בטח בין קטסיטר או פנסיון לחתול בחופשה הקרובה?

היי, אני אורלי זכאי, אבל כולם קוראים לי קט גורו,

היום נדבר על החופשה הבאה שלכם, או יותר נכון מה עדיף עבור החתול שלכם – קט סיטר או פנסיון

הנה שאלה שעלתה אתמול בקבוצה שלי בפייסבוק "לחשוב כמו חתול":

"שלום לכולם,

החופש מגיע וסגרנו חופשה לשבוע בעוד שבועיים.
מה עדיף לקחת את ארייה לפנסיון לחתולים או להשאיר אותה בבית וכל יום יבואו להאכיל ולהיות איתה קצת?
אשמח לעצות"

קטסיטר או פנסיון לחתול?

אז בואו נבדוק מה עדיף

תראו, אם הייתם נותנים לחתול שלכם את אפשרות הבחירה, הוא היה כפי הנראה מעדיף להישאר בבית, בזמן שאתם מסתובבים ברחבי הארץ. החתול שלכם, הוא חיה טריטוריאלית והוא כנראה יעדיף לישון במיטה שלו, לעשות פיפי בשרותים שלו ולנוח על הספה שלו בסלון שלו… הכל שלו

אל תקבלו את הגישה שאומרת שחתול יסתדר לבד מצוין גם אם ישאר לבד בבית, עם הרבה אוכל בקערה ומים. אוכל ומים זה רק הבסיס אבל מה עם אינטראקציה? מה עם תקלות? תראו, דברים יכולים להשתבש בבית כשהחתול נשאר לבד – בעיה בריאותית, קצר חשמלי, פיצוץ בצינור. דברים קורים.

בנוסף, זו יכולה להיות חוויה מאוד מלחיצה לחתול, להישאר פתאום כמה ימים לבד בבית שקט וריק, כשהוא בעצם רגיל שאתם חוזרים בערב הביתה והוא רגיל לשחק אתכם במהלך הערב.

אם אתם עובדים מהבית, או אם יש בבית גם ילדים, קל וחומר שלהישאר בבית לבד לגמרי עלול לגרום לחרדה ובלבול.

יותר מדי אנשים אמצו חתול בגלל "התחזוקה הנמוכה" ובעיקר כי הם לא מפריעים לחיים הרגילים יותר מדי. החתולים האלה נשארים לבד מדי פעם ללילה אחד או יותר בתדירות גבוהה. תחשבו על החרדה שהחתולים האלה חווים והסכנות שהם עלולים להיחשף אליהם. בדיוק כמו עם כלבים, אנחנו לא יכולים להתפשר על רווחת החתול ואיכות חייו רק כי אנחנו מעדיפים ללכת לישון אצל החבר או לחזור כל ערב בשעות מאוד מאוחרות הביתה. זה שווה ערך ללהשאיר את הכלב לבד בבית כל היום ולא להוציא אותו לטיול.

יתרונות הפנסיון לחתולים

יש כמה פנסיונים טובים, יש גם גרועים…אם אתם בוחרים להשאיר את החתול בפנסיון,, סעו לשם לסייר במקום. בשביל חתול, להיות סגור בכלוב, מוקף בבעלי חיים שהוא לא מכיר, ריחות, קולות ומראות, עלול לגרום לרמות סטרס גבוהות מדי. פנסיונים שיש בהם חדרים עם מקומות מסתור ותצפית גבוהות, יכולים לעשות שינוי משמעותי בתחושת הביטחון של החתול. תזכרו כמה החתול רגיש לשינויים ולכן תבחנו את הפנסיון בעיניים של החתול:

· איך המקום מריח?
· עד כמה רועש המקום?
· האם החדרים גדולים מספיק כך שהאוכל והמים לא קרובים לארגז הצרכים?
· איך הצוות?
· האם יש לו שם משחקים וזמן ליטוף ואינטראקציה?
· האם יש וטרינר חרום?
· האם נמצא שם מישהו בלילה לשמירה ומעקב?

קטסיטר לחתול – הנוחות שבבית

לשכור קטסיטר או לבקש מהשכן או החבר לבוא ולטפל בחתול שלכם, זו אפשרות טובה. כך אתם יודעים שהחתול בסביבה מוכרת ונעימה. מנקודת המבט של החתול, זה מספיק קשה לחשוב שהמשפחה נטשה אותו, אז לפחות להישאר בטריטוריה המוכרת. רק הביטחון הזה יכול להיות משמעותי מאוד.

עבור חלק מהחתולים, להיות בפנסיון, לא חשוב עד כמה הוא טוב, זה סרט אימה. אל תטעו, יש פנסיונים מצוינים לחתולים שממש מספקים סביבת מחיה מעולה עבורם, לפעמים הרבה יותר טובה ממה שאפשר לספק בדירה. אם אצלכם בבית, ארגנתם סביבת מחיה מתאימה, שמספקת את כל הצרכים הפיזיים והמנטליים עבור החתול, שום דבר לא יכול להתחרות בזה לימי החופשה. אז חפשו מישהו שאתם סומכים עליו שיוכל לבוא הביתה לטפל בחתול שלכם.

תצטרכו לעשות הכנה לקראת ההגעה של הקט סיטר. אל תסתפקו בילד של השכן שיבוא לשים כמה גרגרי אוכל בצלחת. עדיף לבחור מישהו שיוכל לוודא שהחתול שלכם מרגיש טוב, ינקה את ארגז הצרכים, יאכיל אותו, יבדוק האם וכמה הוא אוכל והאם הוא עושה צרכים. בנוסף, ישחק עם החתול (אם החתול נהנה מזה) וינסה לצמצם את הסטרס שהוא חווה בהישארות לבד. מי שיגיע לכמה דקות לשים אוכל וללכת, לא יוכל לבדוק מה שלום החתול והאם אולי הוא צולע, או מהלחץ הוא תולש פרווה או שהוא סובל מכאבים כי לא עשה צרכים יומיים.

באיזו תדירות יגיע הקט סיטר?

אז אם החלטתם להשאיר את החתול בבית – כמה פעמים צריך הקטסיטר להגיע?

· כדאי מאוד שיגיע לפחות פעם אחת ביום

· אם החתול רגיל לקבל כל יום גם כפית שימורים, בנוסף למזון היבש שנמצא קבוע בצלחת, כדאי להמשיך את ההרגל.

· צריך לנקות את הארגז פעמיים ביום כך שלהגיע פעם ביום זה לגמרי המינימום הנדרש.

· בזמן הניקוי חשוב לשים לב אם החתול משלשל או אם אין צרכים בארגז או אם יש דם.

· רצוי מאוד להשאיר לקט סיטר מספר טלפון של הווטרינר שלכם למקרה חירום, אם אתם בחופשה בחו"ל.

זהו, אז כשאתם מתכננים את הנסיעה לחג, תארגנו אותה גם עבור החתול, ככה שהוא יהיה רגוע ושמח, גם בזמן השהות לבד וגם כשתחזרו הביתה.

בין אם בחרתם קטסיטר או פנסיון לחתול, שתהיה חופשה נעימה לכם ולחתול שלכם

אורלי זכאי | CAT GURU

אולי יעניין אותך גם:

איך להכניס חתול לכלוב נשיאה

קבלו מתנה! מדריך הוידאו שלי

"4 דברים שהחתול מנסה להגיד לך"

לחצו כאן והמדריך בדרך למייל שלכם

תגיות: , , , , ,

eplace בניית אתרים