fbpx

דיטוקס – מה עושים כשהכלב סובל מאלרגיה כרונית או דלקת בכבד


 דיטוקס – מה עושים כשהכלב סובל מאלרגיה כרונית או דלקת בכבד

לכלב יש ריח גוף רע, ריח פה, פרווה שומנית, דלקות אוזניים חוזרות ונשנות, אלרגיות,  דלקת בכבד, בעיות בדרכי העיכול וגידולים?

שמתם לב שבשנים האחרונות יותר ויותר כלבים סובלים מבעיות כרוניות?

הבעיות האלה הן למעשה סימנים שמצביעים על כך שהגוף של הכלב עובד קשה מאוד כדי לפלוט החוצה "רעלים".

 

מה זה רעילות לפי הרפואה הסינית? הרפואה הסינית מתייחסת לסימנים שקשורים לאיכות הדם ולתפקודי האיברים שאחראים על סילוק והפרשה מהגוף.

אחת הסיבות שאנחנו רואים את הסימנים האלה אצל יותר ויותר כלבים, היא מכיוון שפשוט יש יותר רעלים בסביבה שלהם ושלנו מאשר בעבר.

איך הרעלים האלה מגיעים אל הכלב שלנו?

חומרי ניקוי, חומרי הדברה ביתיים, חומרים לטיפול בפרעושים וקרציות וכד'

עישון פסיבי

עובש וטחב

זיהום אויר

הרשימה כמובן ארוכה יותר. הרעלים האלה מגיעים אל הכלב בדרכים שונות כמו נשימה, ספיגה דרך העור, ובבליעה.

יותר מזה, אולי אפילו מבלי לדעת, אנחנו מספקים להם את הרעלים, בין אם דרך מזון וחטיפים שחלקם הגדול כוללים כל כך הרבה חומרי טעם וצבע כימיים ובין אם דרך תרופות וחיסונים.

 

השפעת הרעילות על הכלבים שלנו

כלבים צעירים ובריאים מסוגלים לפלוט החוצה עודפי פסולת באמצעות פעילות תקינה של הכליות, הכבד, העור, מערכת הלימפה ומערכת החיסון.

יחד עם זה, אם מערכת החיסון של הכלב חלשה יחסית, או שהאיברים שהזכרתי למעלה לא מתפקדים בצורה טובה, בגלל פציעה, מחלה, או גיל מבוגר, או אם יש פשוט יותר מדי רעלים לנקות, הגוף יחפש דרכים נוספות ו/או אחרות לפלוט את הרעלים האלה החוצה.

לדוגמא, אם הגוף מנסה להוציא החוצה רעילות דרך העור, התוצאה עלולה להיות עור יבש או שומני, אדום, מקושקש, מגרד וכד'. אם הגוף מנסה לפלוט החוצה גם דרך ריריות, אנחנו נראה הרבה פעמים עיניים דומעות, הפרשות מהעיניים והאוזניים, אף נוזל וכד'.

 

במצבים חמורים, כשהכלב לא מצליח לפלוט החוצה את כל הרעילות, היא תיאגר בגוף והתוצאה בסופו של דבר תהיה, דלקת בכבד, ארטריטיס, אלרגיה כרונית, דלקות אוזניים, סבוריאה ועד סרטן.

 

נשמע מפחיד? למזלנו יש לנו דרך לעזור לכלב

אסטרטגית הטיפול – במצבים כרונים (רב הכלבים יגיעו לטיפול במצב הכרוני בגלל בעיות כמו אלרגיות, סבוריאה, דלקות בכבד ובעור ועוד) נתמקד בדיקור סיני ובתזונה במטרה לנקות את הגוף ולחזק את מערכת החיסון.

 

ניקוי רעילות מהגוף על ידי צמחים

יש מספר צמחים שאפשר לתת לכלבים על מנת לעזור לגוף לנקות את עצמו. הכוונה היא לצמחים שמשפרים את פעילות האיברים שאחראים על ניקוי הגוף.

צמחים שמחזקים את הכבד כוללים למשל ליקוריץ, שן הארי ועוד והם לא רק מחזקים את הכבד אלא משפרים את פעילות מערכת העיכול.

צמחים שתומכים בתפקוד הכליות כמו חמוציות, מסייעים לכליות לבצע את תפקידן בהוצאת רעלים מהגוף.

רעילות מצטברת גם במערכת עיכול של הכלב וכדי לסייע בניקוי המעיים אפשר להוסיף זרעי פשתן טחונים.

 

תזונה

אנחנו כל הזמן שומעים עד כמה ירקות בריאים עבורנו, ובכן הם בריאים ונחוצים גם לבע"ח. אם אתם מאכילים את הכלב שלכם במזון תעשייתי כמו רובנו, סביר להניח שהם לא מכילים מספיק ירקות. הכלורופיל שעושה את הירקות ירוקים ידוע כ"מנקה" טבעי של הגוף ובכך משפר את בריאות האיברים והגוף בכלל. לכן כדאי להתחיל ולהוסיף למזון שלהם את הירקות המתאימים לכלב ולמצבו הבריאותי.

התזונה היא אולי החלק החשוב ביותר בטיפול בכלב ובכלל לשמירה על איכות חייו. אם אתם מאכילים את הכלב שלכם במזון תעשייתי ואין לכם אפשרות להכין לו מזון טרי, תקפידו שהמזון יהיה מזון ברמה מאוד גבוהה. תוסיפו ירקות, וחטיפים טריים ובריאים.

 

דיקור סיני

על מנת לסייע בהוצאת עודף רעילות מהגוף, כדאי לטפל גם בעזרת דיקור סיני. בחירת הנקודות הרלוונטיות לניקוי דם, הנעה של מערכת העיכול, וחיזוק מערכת החיסון ישפרו מאוד את היכולת של הכלב לנקות את הגוף ויזרזו את החלמתו. משך הטיפול ותדירות הפגישות תלויות במצבו של הכלב ובתגובתו לטיפול.

 

 

אורלי זכאי || 054-2345620

רפואה סינית לבעלי חיים

 

eplace בניית אתרים