fbpx

איך לשמח את החתול? 5 דרכים להעסיק חתול שנשאר לבד בבית


איך לשמח את החתול? 5 דרכים להעסיק חתול שנשאר לבד בבית

 

איך לשמח את החתול? רכזתי עבורכם 5 דרכים מעולות ופשוטות לשמח את החתול כשהוא נשאר לבד בבית

החופש הגדול הוא הנאה גדולה לילדים ולחתולים במשפחה. החתולים נהנו מהרבה יותר תשומת לב ופעילות משותפת,

אבל זהו, החופש הגדול נגמר והילדים חוזרים מחר לבית הספר. אחרי חודשיים של פעילות כיפית בבית, הם הולכים לבית הספר והשינוי הדרמטי הזה בסדר היום, משפיעה מאוד גם על החתול.

חלק מהחתולים עלולים לפתח סמפטומים של חרדת נטישה, כמו למשל, לאכול פחות או להפסיק לאכול, ללקק באובססיביות את הפרווה או לתלוש קבוצות שיער, לישון הרבה יותר ועוד. שימו לב לכל שינוי בהתנהגות הרגילה של החתול שלכם.

חתולים זקוקים מאוד לחברה ונהנים מאוד מפעילות משותפת, אבל מה קורה כשהחופש הגדול נגמר ובמיוחד במצב שהחתול מחובר מאוד לאחד הילדים. הילדים ממחר יהיו כל כך עסוקים גם בלימודים ואחר כך עם החברים שלהם וכבר אין להם את הזמן הפנוי לפעילות עם החתול של המשפחה.

חתולים לא מביעים רגשות בצורה מספיק ברורה בשונה מכלבים, כך שהרבה מאוד פעמים החרדה שלהם או הדיכאון שהם חווים, עוברים לאנשים תחת הרדאר ומפספסים אותם.

אז איך לשמח את החתול?

הנה 5 דרכים להעסיק את החתול כשהילדים בבית הספר והחתול לבד בבית:

מקומות תצפית מעניינים לחתול

cats enjoy the view - orly zakay cats behavior

חתולים זקוקים מאוד לתצפית מעניינת ומגוונת אל מחוץ לדירה. הם יכולים להעסיק את עצמם בצפייה בכלבים, חתולים, אנשים וציפורים חלק מהזמן בהנאה רבה. החתולים שלי יכולים לצאת החוצה לחצר רב הזמן, אבל כשהם בבית, הם נהנים מאוד לתצפת מהמרפסת החוצה אל הרחוב ועל הציפורים שעפות בסביבה.
אם אין לכם מקום תצפית כזה, אפשר לארגן די בקלות מדף בגובה החלון שיאפשר להם לראות את ההולכים ברחוב – חשוב מאוד, לא רק את הציפורים והעצים.
אפשרות נוספת היא לרכוש מתקן טיפוס גבוה – כאן תמצאו מגוון דגמים מקסימים ואיכותיים שאני מאוד אוהבת: מתקני טיפוס וגירוד לחתולים ואשמח לעזור לכם לבחור את הסטנד המתאים ביותר עבור החתול שלכם.

צעצועים על סוללה לחתול

רב החתולים יעדיפו אינטראקציה איתכם, במשחק משותף כמו משחק חכה וכד' אבל מכיוון שממחר החתול יהיה די הרבה לבד בבית, יש המון סוגים של צעצועים שאפשר להפעיל לבד וליהנות מזמן משחק שמדמה ציד. שווה לנסות.
תוכלו גם לייצר בקלות משחק מעניין על ידי קופסת נעליים: קחו קופסת נעליים סגורה, תיצרו 3 או 4 חורים ולוכה תכניסו כדור או עכבר עם כמה חטיפים יבשים ותנו לחתול להתעסק עם זה ולצוד מתוך הקופסה.

קופסאות קרטון אהובות על חתולים

cat-in-box

אתם רוצים לשמח את החתול שלכם בכל שלב? קחו כמה קופסאות קרטון ותניחו אותם בבית. רב החתולים מרגישים בלונה פארק וכך סדרתם להם קצת יותר ענין ופחות שעמום. יכול להיות שישבו בקופסה, ישנו קצת, או יטפסו עליהן אם תניחו אחת על השניה בצורה מעניינת.

טלויזיה לחתולים

תוכניות טלויזיה מסוימות כמו בנשיונל ג'אוגרפיק יכולות לספק קצת ענין לחלק מהחתולים, במיוחד לאלה שקשה להם להיות פתאום לבד, בשקט מוחלט אחרי חודשיים של רעש ופעילות. אני בטוחה שחלק מכם כבר ראה את החתול שלו מנסה לצוד עכבר או כדור שמופיעים על המסך, נכון?

זמן משחק שלכם ים החתול

אם יש לכם רק חתול אחד, הדרך הכי טובה לספק ענין ופעילות, היא פשוט להקפיד על זמן משחק עם החתול שלכם. חתול נוסף, יכול בהחלט להשפיע לטובה – בחלק מהמקרים – בהנחה שבוחרים נכון ומארגנים את הבית כך ששניהם יהיו מרוצים ושמחים. כאן תוכלו לקרוא עוד על חיבור נכון בין שני חתולים. אם תחליטו ללכת גם על זה, הייתי מציעה לכם להביא חתול נוסף רק כשיהיו לכם כמה ימים שתוכלו להיות איתם בבית.

קראו עוד על מה שחתול בבית צריך ואיך להפוך אותו למאושר ורגוע

 

שנה טובה ומוצלחת לכם ולחתולים שלכם :)

אורלי

מתנה! לקבלת מדריך הוידאו לחצו כאן:

4 דברים שהחתול מנסה להגיד לך  

 

eplace בניית אתרים