fbpx

למה החתולים שלכם רבים?


למה החתולים שלכם רבים?

תהיתם פעם למה שני החתולים שלכם רבים ביניהם, אבל אצל השכנים ממול, ארבעת החתולים והכלב הם החברים הכי טובים?

הרבה אנשים חיים בבית עם יותר מחתול אחד ומסתדרים נפלא, אבל אצל אחרים, הסטרס הוא עניין יומיומי.

מה גורם לחלק מהחתולים פשוט לא להסתדר?

והאם אתם מפספסים סימנים שאולי מעידים על בעיות שעלולות עוד לצוץ?

יש רשימה ארוכה של גורמים שאולי בגללם חתולים לא יסתדרו ביניהם.

אתן לכם כמה דוגמאות: חוסר סוציאליזציה, בעיות בריאותיות בית קטן מדי, יותר מדי חתולים ועוד סיבות רבות שאני רואה במהלך השנים בפגישות יעוץ בבתי הלקוחות שלי אז הואו נדבר על חלק מהסיבות.

מספר ומיקום צלחות אוכל וארגזי צרכים לחתולים שלכם

למרות שחתול הוא חיה חברתית, הם צדים את המזון שלהם לבד. הם לא צדים בלהקות והטרף שלהם הוא מאוד קטן, מספיק לארוחה.

גם אם החתול שלכם חי רק בבית וכבר לא זוכר מתי הוא צד בפעם האחרונה, גנטית הוא צייד. לכן, זה טבעי לו להגן על מקורות המזון בטריטוריה. חלק מהחתולים עסוקים בזה יותר מאחרים.

העימותים בין החתולים מתחילים לרתוח מתחת לפני השטח

למה החתולים שלכם לא מסתדרים ביניהםהחיבור בין החתולים שלכם ילך בקלות, אם הם לא יצטרכו להתמודד על מזון, מקומות תצפית בטוחים ומקומות לינה. בהרבה מקרים שאני רואה, החתולים נאלצים להתמודד על מקורות מזון, ארגז הצרכים וכד'. הלחץ של החתולים עלול להיות ממש קשה לזיהוי מבחינת הבעלים אם לא מכירים ומתייחסים אל הסימנים הנכונים, עד שזה מגיע לשלב שבו אחד החתולים מעדיף להסתתר בארון/ בבוידם או עד שרואים קרבות עם פרווה שמתעופפת וצרחות.

אולי התעלמתם ממצב שבו אחד החתולים מתרחק ועוזב את האוכל כשהחתול השני נכנס לחדר.

אולי לא שמתם לב שבזמן משחק, אחד החתולים מתרחק וצופה מהצד במקום להשתתף.

או שאולי התרגלתם לרעיון שרק חתול אחד "משתלט" על המיטה בלילה.

 

חתול חששן עלול למצוא את עצמו מסתובב בבית בלילה כשכולם ישנים ולנצל את הזמן הזה לאכול או לעשות צרכים.

חשוב לדעת שהוא עלול לפתח מחלות כתוצאה מהסטרס המתמשך.

מצד שני, אותו חתול יכול למנוע מהחתול האחר להתקרב לצלחת האוכל, או שלא יאפשר לו להיכנס לארגז הצרכים.

ההתנהגות הזו יכולה ממש לעבור מתחת לרדאר שלכם, אם לא תכירו את הסימנים או שתשימו לב אליה רק כשיהיו נהמות, צרחות וקרב.

חתולים לא "מתנהגים לא יפה" כי הם רוצים לעשות דווקא, זה  פשוט לא עובד כך אצל חתולים. אבל אם אנשים מפרשים כך את ההתנהגות הבעייתית וצועקים על החתול או נותנים מכה או אולי משפריצים מים, זה לא עוזר למצב.

ליתר דיוק, רק מחמיר את המצב ופוגע אפילו יותר במערכת היחסים בין החתולים.

אתם רוצים לגרום לחתולים שלכם להפסיק לריב?

סביבת המחיה של החתולים

כולנו רוצים שהחתולים יחיו בשלום ובכיף כחלק מהמשפחה, אבל לפעמים לא לוקחים בחשבון את הטבע של החתול ואיך הוא משפיע על החיים בסביבת מחיה לא טבעית.
אולי אתם רוצים שהחתולים יאכלו מאותה צלחת  או יחלקו את אותו ארגז צרכים, אבל התנאים האלה עלולים לגרום למתח ועימותים בין החתולים.

הרבה פעמים פונים אלי ושואלים איזה חתול כדאי לקחת כדי שיסתדר עם החתול הקיים ואני תמיד מסבירה שהתנאי העיקרי והמכריע בחיבור ובאינטראקציה בין החתולים הוא סביבת מחיה ותנאים מתאימים. תחרות וקונפליקטים יצוצו כשאין מספיק מקום לכולם. גם אם אתם בטוחים ששמתם מספיק אוכל בצלחת לשניהם, יכול להיות שאחד החתולים ירגיש אחרת. כנ"ל לגבי ארגז הצרכים, כלומר גם אם חשבתם שקניתם ארגז ממש גדול שיספיק לשני החתולים, יכול להיות שאחד מהם ירגיש אחרת ויעדיף לא להיכנס לטריטוריה של החתול השני.

תוודאו שיש מספיק מכל דבר עבור כל חתול

חיבור בין חתול חדש לחתול ותיקעכשיו כשאתם יודעים כמה חשובים תנאי הסביבה עבור החתולים שלכם, תוכלו להיות מודעים לסימני סטרס שהחתול מראה. לפעמים אם תוסיפו  עוד קערת מזון או עוד ארגז צרכים באזור אחר בבית, כל חתול יוכל לבחור את מקומו.

לגבי משחקים עם החתולים – לפעמים צריך יהיה לשחק בשלב ראשון עם כל חתול בנפרד ובשביל זה תצטרכו עזרה של אדם נוסף בבית. לפעמים אפשר לשחק עם שניהם יחד
תנו יחס שווה לשני החתולים גם אם אתם כועסים על אחד מהם כי לדעתכם הוא התנהג בתוקפנות לחתול השני. היחס והאהבה שאתם מרעיפים הם מקור /משאב חשוב ומשפיע על החתולים.

מתקני טיפוס בבית עבור החתול

ככל שתארגנו יותר מקומות גבוהים עבור החתולים כך יהיה יותר טוב לכולם. החתול החזק בבית והחתול החששן, כל אחד מהם באופן טבעי לפעמים יעדיף לשבת במקום הגבוה ביותר, כל אחד מסיבותיו הוא. אם אין מקומות גבוהים יעודיים, החתולים עלולים להתחרות ביניהם על המדף היחיד בבית או על המקרר וזה יגביר את רמות המתח ביניהם.

זו דרך מצוינת להרחיב את סביבת המחיה של החתול מבלי לבנות עוד חדרים בבית.

טפלו ומנעו בעיות התנהגות בין החתולים

אם יש מתח ומתחילה להתפתח בעיה בין החתולים, טפלו בזה מיד, לפני שזה יהפוך לסטרס רציני ויהיה טריגר לתוקפנות או בעיות התנהגות אחרות.

עכשיו כשאתם יודעים למה החתולים שלכם רבים – אתם רוצים לפתור את הבעיה?

למידע נוסף על טיפול בבעיות התנהגות התקשרו אלי: 054-2345620

 

 

eplace בניית אתרים