fbpx

איך לשמור על החתול ביום העצמאות?


איך לשמור על החתול ביום העצמאות?

 יום העצמאות הוא יום מלא חגיגות, משפחה, חברים, זיקוקים והנאה עבורנו בני אדם אבל מה עם החתול שלנו?

הנה כל הדרכים שיעזרו לכם לשמור על החתול ביום העצמאות, רגוע ושמח.

תשמרו על החתולים שלכם בבית

גם אם יש לכם חתול שרגיל כל חייו לצאת החוצה וליהנות מהחיים בגינה, הרעשים הפתאומיים והעצומים של הזיקוקים, שנשמעים לפתע ברחבי העיר, עלולים להפחיד מאוד את החתול. בנוסף, גם הרעשים האדירים והריח השרוף משימוש בנפצים על ידי ילדים ברחבי שכונות המגורים.  חתול או כלב שנזרק לידו נפץ כזה, יעשה הכל כדי לברוח מהסכנה ועלול לרוץ רחוק ככל האפשר, להיפצע או להיעלם. בכל שנה מחדש, אחרי יום העצמאות, הרשת מוצפת בהודעות בקשה לעזרה למציאת כלבים וחתולים שנעלמו כשברחו מרעש הזיקוקים.

 זה יום שמבחינתנו מלא בשמחה והנאה, אבל אצל החיות שלנו, עלול להיות יום מלא פאניקה.

רב החתולים עוברים את היום הזה רגועים ונינוחים, כמו בכל יום רגיל ועבורם לא צריך להכין שום דבר מיוחד למעט לאפשר להם להיות קרובים אליכם כמקור בטחון ורוגע. יחד עם זאת, ההסבר הזה בכל זאת יעזור לכם ולהרבה חתולים אחרים, שחווים קושי וחרדה מדי שנה ביום העצמאות.

תפקחו עין

אם אתם מארחים אצלכם חברים ומשפחה לחגיגת העצמאות, שימו לב כשהדלת נפתחת בכל פעם, כדי שהחתול לא יברח בבהלה

עדכנו את התגים שעל החתול

זו הזדמנות טובה לוודא שהפרטים על התג מעודכנים. אם החתול שלכם רגיל גם לצאת החוצה בדרך כלל, זה בסדר גמור, רק תבדקו שמספר הטלפון שמופיע על התג, הוא מספר הטלפון הנכון והמעודכן שלכם.

 

ארגנו חדר בטוח ורגוע

אם אתם מארחים אצלכם או שאתם מתכננים לנסוע במהלך החג, ארגנו חדר בטוח בבית עבור החתול, כך שיוכל לבחור להיכנס אליו ולצאת כשירצה. בחדר הזה, כדאי לארגן מקומות מסתור בטוחים וכל מה שהחתול צריך, כמו אוכל, מים וארגז צרכים. במיוחד כדאי להקפיד להכין חדר כזה, אם החתול שלכם ידוע כחתול שחושש מאנשים חדשים ואתם מארחים אצלכם לחג. רצוי מדי פעם כמובן שתיכנסו לחדר, כדי לבדוק מה שלום החתול ואיך הוא מסתדר. בחלק מהבתים נוהגים להשתמש בפרומונים להרגעת החתול ולפעמים זה בהחלט עוזר, כדאי לדעת שרק חלק מהחתולים מגיבים לפרומונים ברוגע והאחרים עלולים אפילו להיות יותר בסטרס מבדרך כלל. בכל מקרה, לא כדאי שזו תהיה הפעם הראשונה שתנסו את הפרומונים, יחד עם כל הרעשים והאנשים מסביב, זה שינוי דרמטי מדי וזה עלול להלחיץ אותו דווקא ולא להרגיע.

 

אל תשאירו את החתול לבד בבית

אם אתם יודעים שהחתול שלכם מגיב בבהלה לרעש הזיקוקים, או שהוא חולק את הבית עם כלב חרד מאוד מרעש הזיקוקים, אל תשאירו את החיות שלכם לבד בבית. תזמינו קט סיטר, או שפשוט תבקשו מאחד השכנים להיות איתם בזמן שאתם יוצאים החוצה לראות את הזיקוקים. אם תשאלו אותי אפשר לוותר על מפגן הזיקוקים המיותר ולהתרכז בכיף של היום המיוחד הזה.

 

תעסוקה וענין לחתול

אם אתם יודעים משנים קודמות, שהחתול שלכם מאוד נבהל מרעש הזיקוקים והחלטתם להישאר בבית, הסיטו את תשומת הלב שלו על ידי משחקים ותעסוקה מעניינת. תקפידו על שפת הגוף והטון שלכם, שיישאר מאוד טבעי ורגוע, כך תעבירו לחתול מסר שהכל בסדר גמור.

 

יוטיוב וטלויזיה

אתם מכירים את החתול שלכם ואם ראיתם אותו פעם צופה בסרטון ביוטיוב על חתולים, דגים או חיות אחרות, אתם בטח יודעים כמה זה מרתק מבחינתו וזה אולי הזמן, אם החתול שלכם מאוד לא רגוע, להשאיר לו סרטון כזה עובד.

 

אפשרו מקומות מסתור

תשאירו כיסוי על המיטה שלכם, תביאו ארגז קרטון, כך הוא יוכל להסתתר בכל מיני מקומות אם ירגיש צורך בכך. אם אתם פשוט נשארים בבית לבד, סביר מאוד להניח שהחתול פשוט ירצה להיות לידכם, כי אתם גורמים לו להרגיש הכי בטוח ורגוע וזה טוב מאוד.

 

התזונה של החתול בחג

אני מאוד בעד לתת לחתול מזון טרי בנוסף למזון היבש שהוא מקבל בתפריט היומי,  כלומר אפשר לגוון כמו בכל יום גם ביום העצמאות, אבל אל תגזימו בכמויות. שמרו ופנקו אותו גם בימים הבאים.

בכל מקרה, הימנעו מלתת עצמות, הן עלולות לסכן את החיים של החתול, להיתקע בין השיניים, בגרון או במערכת העיכול.

 

בלי צמידים זוהרים

אחד המוצרים הפופולאריים בחגיגות וביום העצמאות הם צמידים זוהרים שכאלה. בבקשה תרחיקו אותם מחתולים שאוהבים לכרסם גומיות וצמידים, זה יכול לסכן אותם.

 

אז לסיכום, אם תהיתם איך לשמור על החתול ביום העצמאות, יש לכם עכשיו את כל הדרכים הטובות ביותר.

היערכות מוקדמת וכמה כללי זהירות ישמרו על החתול שלכם בטוח, ימנעו פציעות ומחלות ויאפשרו לשניכם יום עצמאות שמח יותר

חג עצמאות שמח

אורלי זכאי | יעוץ התנהגות חתולים

 

Leave a Reply

eplace בניית אתרים