fbpx

החתול עושה פיפי מחוץ לארגז? כדאי לך לקרוא את זה


החתול עושה צרכים מחוץ לארגז?

איך לגרום לחתול לעשות פיפי בתוך הארגז?נוקי החתולה - פיפי מחוץ לארגז - אורלי זכאי

זו עדיין אחת הבעיות העיקריות שבגללן מזמינים אותי לייעוץ,  אז אני מקווה שכבר היום תוכלו להפיק תועלת מהמידע שכתבתי עבורכם.

מתחילים…

כשהחתול עושה צרכים מחוץ לארגז, זו כנראה הבעיה הכי מתסכלת שאתם יכולים להתמודד איתה. בטח לא יפתיע אתכם לדעת, שבעיית ההתנהגות הנפוצה ביותר כנראה, היא השתנה מחוץ לארגז ואולי גם אחת הסיבות המרכזיות לנטישת חתולים!

 

 3 סיבות שבגללן חתולים עושים פיפי מחוץ לארגז הצרכים:

 

בעיות רפואיות: בהרבה מקרים, התעלמות מארגז הצרכים יכולה להיות סימפטום לבעיה בריאותית. יכול להיות שמדובר במחלות של מערכת השתן, התחלה של אי ספיקת כליות, סכרת, מחלות מעי דלקתיות, עצירות, שלשול, או מספר גורמים יחד. לרב, מה שקורה הוא שהחתול מקשר את הכאב שהוא מרגיש, לארגז הצרכים עצמו. הוא חושב שאם הוא יעשה פיפי למשל במקום אחר, לא יכאב לו כל כך.

 

במקרים של בעיות בשתן, הוא עלול להתאפק כמה שיותר, כי כואב לו יותר מדי מכדי לעשות פיפי. כששלפוחית השתן מגיעה למקסימום הקיבולת שלה, יכול להיות שהחתול לא יהיה מספיק קרוב לארגז כדי להגיע אליו. במקרים אחרים שקשורים לבעיות במערכת השתן, לעתים, ממש כל התאפקות קלה גורמת לכאב, מה שיגרום לחתול לעשות כל פעם מעט פיפי ברחבי הבית.

 

סטרס: חתולים, הרבה פעמים יודיעו שהם חווים סטרס על ידי השתנה ברחבי הבית. לפעמים הם יעשו באזור אחד בבית ולפעמים הם ישתינו בכל מקום שקשור לגורם הסטרס. כמו למשל בצד של בן הזוג במיטה, ליד דלת הכניסה לבית או במיטה של התינוק.

 

חוסר שביעות רצון מארגז הצרכים: יש הרבה סיבות שעלולות לגרום לחתול לא לאהוב את ארגז הצרכים, ביניהן למשל, ריח לא נעים בגלל תדירות ניקוי נמוכה מדי או ריח חדש כמו חול מסוג חדש, ארגז קטן מדי או מיקום חדש בבית.

 

אז אם יש לכם חתול ש"מפספס" את הארגז שלו ושללתם בעיה רפואית, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על הבית ועל החתול מרוצה:

  • אתרו את גורם הסטרס

נסו לבחון ולהבין מה יכול לגרום לחתול להיות לא נינוח. חשבו האם זה קשור לבן שעזב את הבית, אולי מוות במשפחה או מערכת יחסים בעייתית עם בעל חיים נוסף בבית. סיבות נוספות יכולות להיות קשורות לחתולים לא מסורסים שחיים בחצר הבניין. אם אתם מתקשים לאבחן במדויק את הגורם, קבלו עזרה מקצועית על ידי יועצת התנהגות חתולים שתאבחן במדויק ותציע פתרון.

  • תדירות ניקוי ארגז הצרכים

אם אתם מנקים כמעט כל יום או בקושי משתלטים על כמויות הצרכים, הסיכוי שהחתול יעשה צרכים מחוץ לארגז גדל. תקפידו לנקות את הארגז פעמיים ביום. 

  • מיקום ארגז הצרכים

חתול הוא חיה טריטוריאלית. ואם יש לכם יותר מחתול אחד בבית, כדאי מאוד לשקול להניח יותר מארגז אחד, לפחות עד שתהיו משוכנעים שהם מסתדרים מצוין ואין שום בעיה סביב הנושא. בנוסף, כדאי להניח את הארגז ליד חלון לאוורור.

  • סוג החול לחתול

מומלץ להשתמש בחול מתגבש ולא ריחני. חול מתגבש נח יותר לניקוי ואפשר לפנות גם גושים של שתן,     כך שהארגז נשאר נקי. ולגבי ריחות הבושם שמוסיפים לחצץ? אז זהו שחתולים ממש לא צריכים בושם בשירותים שלהם, הם כן צריכים שירותים נקיים. אם תקפידו על זה לא יהיה ריח של שתן בבית.

  • גדול יותר

כדאי שארגז החול יהיה גדול ומרווח, זה מרגיש להם נח יותר ולא מאיים. כן, זה בדיוק הזמן להחליף את הארגז שקניתם כשמיצי היה גור…

  • ארגז צרכים פתוח

ארגזים סגורים יכולים להיות מאוד לא נוחים ומאוד מלחיצים. איך הייתם מרגישים אם היה סיכוי שמישהו יתנפל עליכם בכל פעם שתצאו מהשירותים. מעבר לזה, זו פשוט לא התנהגות טבעית של ציד להיכנס למקום סגור וקטן לעשות צרכים. ארגז סגור יכול להפוך לגורם להשתנה ברחבי הבית. אגב, גם לא ארגז אוטומטים למיניהם, גם הם לא הפתרון לבעיה, יעידו על כך לקוחותי ששילמו מאות רבות על ארגז כזה.

 

לסיכום, תזכרו שכשחתול עושה צרכים מחוץ לארגז, הוא לא נעשה פתאום לא נחמד אליכם, או לא חכם והוא בטח לא עושה לכם דווקא.

הוא פשוט מנסה לפתור בעיה.

זה אולי נראה לכם לא הגיוני, אבל עבורו כבעל חיים שמונע מתוך צורך להישרדות, זו דרך טבעית והגיונית מאוד. מסיבה מסוימת, הוא מרגיש שהוא לא יכול לעשות צרכים בארגז. התפקיד שלכם כ"מבוגר האחראי" הוא לאתר את הגורם לבעיה ולטפל בו.

 

פוסטים פופולרים שיעניינו אותך:

טעויות נפוצות שאנשים עושים בנסיון לפתור בעיות צרכים מחוץ לארגז

דברים שהחתול צריך שנעשה בשבילו כדי להיות מאושר

 

 

לתיאום יעוץ, צרו איתי קשר בטלפון 054-2345620

 

eplace בניית אתרים