fbpx

סבוריאה לכלבים – איך הרפואה הסינית מתייחסת לזה?


סבוריאה לכלבים – איך הרפואה הסינית מתייחסת לזה?

סבוריאה מתבטאת בעור שומני או יבש, מקושקש, הפרווה יבשה והגוף מדיף ריח רע.

נדבר כאן על סימנים וגורמים אפשריים ואפרט גם איך נוכל להיעזר בתזונה ובכלל בטיפול ברפואה סינית על מנת להקל על הסימפטומים ולחזק את מערכת החיסון של הכלב, כתנאי בסיסי להתמודדות עם המחלה.

 

הצעד הראשון בטיפול הוא לגשת לווטרינר על מנת לאבחן בוודאות שאכן מדובר בסבוריאה.

סבוריאה בכלבים – הגורמים

הרפואה המערבית מחלקת לסבוריאה ממקור לא ידוע והיא אופיינית יותר לגזעים מסוימים וביניהם ספניאלס, לברדור, רועה גרמני, טרייר, סטר אירי ושרפיי.

אבל סבוריאה אצל כלבים יכולה גם להתפתח בעקבות גורמי רקע כמו:

  • חוסר איזון הורמונלי
  • תזונה לא נכונה
  • פרזיטים
  • אלרגיה

אם נדמה לכם שלכלב שלכם יש סבוריאה, חשוב כמו שאמרתי שתיגשו לווטרינר שלכם לאבחון הבעיה ואיתור הגורם

הסימנים העיקריים לסבוריאה אצל כלבים שאתם יכולים לשים לב אליהם:

  • פרווה שומנית
  • ריח לא טוב
  • העור אדום
  • אוזניים אדומות, מגרדות, כואבות ומודלקות
  • הכלב ילקק ויגרד באינטנסיביות

הטיפול הקונבנציונלי בסבוריאה אצל כלבים

סבוריאה שהמקור שלה אובחן, ניתנת לטיפול על ידי טיפול בגורם כמובן לעומת זאת סבוראיה אידיופטית, מה שנקרא ממקור לא ידוע, קשה יותר לטיפול.

הטיפול ישלב בדרך כלל שמפו מיוחד, סטרואידים לעתים ואנטיביוטיקה. אבל אם בחרתם שלא לתת סטרואידים או שאתם אחרי תקופת טיפול והבעיה קיימת או מחמירה, תמשיכו לקרוא כאן על הטיפול בסבוריאה לפי הרפואה הסינית.

אירן מלמד ממליצה על הטיפול ברפואה סינית אצל אורלי זכאי

רפואה סינית לסבוריאה בכלבים - אורלי זכאי

הכלבה שלי הגיעה לאורלי עם סבוריאה קשה בכל הגוף לאחר 4 סבבים כושלים וארוכים בטיפול עם סטרואידים. הסטרואידים החלישו את מייסי ויש לציין שהשיפור בעור היה זמני בלבד וכשבוע לאחר מתן הסטרואידים הסבוריאה היתה חוזרת ומייסי סבלה מאוד. הגעתי לאורלי מכיוון שרציתי למצוא דרך טבעית שתטפל בבעית העור של מייסי מכיוון שהרפואה הרגילה לא הצליחה. אורלי מקסימה עם גישה מדהימה לבעלי חיים בדקה את מייסי והחליטה לשנות לה את התזונה לחלוטין. בעזרת המזון הייחודי של חברת ביודוג ופורמולת צמחים סינית מייסי חזרה לעצמה. עברו כבר 3 חודשים ואין זכר לסבוריאה, מייסי הורידה בנוסף גם משקל עודף שהצטבר אצלה בעקבות העיקור והיא פשוט שמחה ואנרגטית כמו שמעולם לא היתה. ממליצה בחום לכל מי שיש לו כלב או חתול הסובלים ממחלה כלשהי אני בטוחה שאורלי תוכל לעזור

לפוסט המקורי של אירן מלמד לחצו על הקישור

הגישה של הרפואה הסינית לסבוריאה והטיפול הטבעי

הגישה הסינית לסבוריאה, כמו לכל הביטויים העוריים, מדברת על קשר אדוק לתזונה של הכלב, למערכת העיכול ולמערכת החיסון של הכלב. במובן מסוים אין מחלות עור, כלומר התופעות שאנחנו רואים על העור הן ביטוי מובהק למה שקורה בתוך הגוף של הכלב.

מטרת הטיפול היא להחזיר את האיזון הפיזי והנפשי של המטופל, לנקות את הגוף מעודף חום הפוגע בהזנה התקינה של העור ולחזק תהליכי ריפוי בגוף. האיזון יביא להקטנה של משטחי הפריחה ולהטבה במצב, שתתבטא בירידה משמעותית באדמומיות, בקשקשת ובגירוי הקרקפת המאפיין סבוריאה. כמו במקרה של הכלבה המקסימה של אירן – מעור אדום, מגרד, מקושקש ושומני לעור ורוד, בריא ונעים ובעיקר לכלבה רגועה ושמחה.

 

הטיפול ברפואה הסינית בסבוריאה כולל ארבעה מרכיבים חשובים להצלחתו, אז כדאי שתתייחסו לדברים הבאים:

 

דיקור סיני

טיפול בנקודות דיקור בעלות השפעה על העור, הגרד והאדמומיות והחזרת הגוף לאיזון. את הטיפול נתאים באופן אישי אחרי תשאול מקיף. הכלב יהיה כ 20 דקות עם המחטים. תדירות הטיפול תהיה בדרך כלל אחת לשבוע ומשך הסדרה נקבעת על פי מצבו של הכלב.

 

תזונה

לתזונה על פי הרפואה הסינית יש השפעה מרובה על מצב העור. המחלה הזו מאופיינת בעודף חום שפורץ החוצה דרך העור ומחריף את הסבוריאה. יש מספר גורמים ליצירת חום פנימי, בין היתר מזונות בעלי אופי חם, לכן לדוגמא, מזון על בסיס כבש לא מומלץ לכלבים שסובלים מסבוריאה.

 

פורמולה של צמחי מרפא

צמחי מרפא שמטרתם לנקות את הדם ולחזק את מערכת החיסון, יסייעו לנו בטיפול בכלב שסובל מסבוריאה. עם מערכת חיסון חזקה, בעיות עור ניתנות לשליטה ואפילו לא יתפתחו.

בנוסף, נשלב בפורמולה צמחי מרפא שעשויים להקל על הגירוד והדלקת.

 

משחות

יש משחות טבעיות נהדרות שמטרתן להקל על הגרד והאדמומיות.

לסיכום, כדאי לזכור שהטיפול ברפואה סינית מותאם אישית לכלב שהגיע אלי לקליניקה, אחרי תשאול מעמיק ובדיקה.  כשאקבל תמונה ברורה של מצבו ואגיע לדיאגנוזה על פי הרפואה הסינית, אוכל להתאים תכנית טיפול ולהתקדם לעבר הפתרון.


רוצים מידע נוסף לגבי הכלב שלכם? צרו איתי קשר לטלפון 054-2345620 או השאירו כאן הודעה ואחזור אליכם

 

eplace בניית אתרים