fbpx

יעוץ התנהגות חתולים ופתרון בעיות


יעוץ התנהגות חתולים ופתרון בעיות

 אורלי זכאי מומחית להתנהגות חתולים ומובילה בתחום יעוץ וטיפול בהתנהגות חתולים, פועלת לקידום ופיתוח תחום הייעוץ ההתנהגותי בארץ ובעלת ניסיון רב בהבנת צרכי החתול ובהתמודדות עם בעיות התנהגות.

 • חתול תוקפן
 • החתול משייף ציפורניים על הרהיטים
 • קליטה נכונה של חתול חדש בבית
 • מעבר דירה עם חתול
 • חתולים, הריון, לידה ותינוק
 • צרכים מחוץ לארגז
 • איך לחבר בין שני חתולים
 • חתול פחדן
 • לעיסת שקיות וחומרים אחרים
 • בעיות בין חתולים
 • בעיות בין חתולים וכלבים

 נשמע מוכר?

רב בעיות ההתנהגות ניתנות לפתרון פשוט יחסית, שמתחיל בהבנת צרכי החיה האצילית והאינטליגנטית הזו והדרך הנכונה לטפל בה.

יעוץ התנהגות חתולים, אמנם נתפס עד לא מזמן כיוצא דופן, אבל הקשר שלנו עם בעלי החיים שלנו מוכח כחזק וחשוב, עד שהיום, להתייעץ עם איש מקצוע הפך ליותר ממקובל.

המטרה שלי כאשת מקצוע, היא לאפשר לכם, להבין טוב יותר את החתול ולשפר את מערכת היחסים שלכם ואת איכות החיים שלכם ושלו בבית.

לתיאום פגישה התקשרו ל 054-2345620 או השאירו את הפרטים שלכם כאן 

 תהליך יעוץ התנהגות חתולים

תהליך הייעוץ מתחיל בפגישת אבחון אישית, בסביבה הטבעית של החתול, כלומר אצלכם בבית ותימשך כשעה וחצי. לאחר הפגישה אבנה עבורכם את תהליך הייעוץ שיותאם לכם ולחתול שלכם ואלווה אתכם במשך שלושה חודשים בדרך אל פתרון בעיית ההתנהגות.

 • חשוב שתשללו בעיה רפואית בעזרת הווטרינר שלכם. אחרי הכל, אם הרקע לבעיה הוא בעיה בריאותי, כמו שקורה לא מעט, רצוי שווטרינר יראה ויטפל בחתול. בדיוק כמו שהיינו עושים אם היה מדובר בנו באופן אישי.

בתהליך העבודה תלמדו כל מה שאתם צריכים לדעת על הטיפול היומיומי בחתול, תקבלו כלים מעשיים ופשוטים, לטיפול נכון לצורך פתרון ומניעת בעיות התנהגות.

אפשר להגיד שיעוץ התנהגות, הוא בעצם לימוד שפה ותקשורת ביניכם לבין החתול, שחי אתכם והבנה של הצרכים הפיזיים והנפשיים שלו, כך שתוכלו לדבר ביניכם בשפה ברורה ולשפר את איכות החיים של כל בני הבית, ההולכים על 2 ועל 4.

רב בעיות ההתנהגות נובעות מחוסר ידע. קושי להבין את שפת הגוף של החתול, השפה העיקרית שבעזרתה הוא מדבר עם הסביבה, חוסר הבנה של סיטואציות שבהן אתם נתקלים ביום יום ומובילות לתגובות לעתים לא רצויות, שמחמירות את הבעיה ובעיקר, חוסר ידע לגבי הצרכים של הצייד שחי אתכם בבית. רבים נוטים לחשוב שאוכל, מים וארגז צרכים יספיקו לחתול, אבל אלה הם רק תנאים בסיסיים מאוד והרשימה עוד ארוכה.

טעות מאוד נפוצה שאנשים נוטים לעשות קשורה לנושא ארגז הצרכים של החתול או החתולים – ניקיון בתדירות נמוכה מדי. הדבר עלול לגרום לכך שהחתול או החתולים, יאלצו לחפש מקום אחר ובעצם תמצאו את עצמכם מנקים צרכים מהשטיח או השמיכה שלא באשמת החתול. הרי מדובר בחיה מאוד נקייה , בעלת חוש ריח מאוד מפותח מה שאומר שגם בטבע, החתול לא יעשה צרכים בדיוק באותו מקום שעשה בבוקר ואתמול ולפני יומיים… אלא יחפש מקום נקי שלא יספוג ריח ולא יסכן את עצמו. בבית, החתול תלוי בנו ב 100%, לכן תפקידנו לאפשר לו לעשות צרכים בארגז נקי משאריות, נקי מריחות לא נעימים ושלא ילכלך אותו.

טיפול נכון בארגז הצרכים של החתול, יחסוך כל כך הרבה בעיות, כך שהבנה וידע לגבי הצרכים של הצייד הקטן שאתם מגדלים יקל עליו ועליכם מאוד.

אם החתול שלכם עושה צרכים בבית או אם אחד החתולים לא מאפשר לחתול הנוסף להגיע לארגז הצרכים, כנסו לקישור ותראו איך אפשר לטפל ולפתור את הבעיה

 המטרה שלנו משותפת – לשפר את איכות החיים שלכם. את זה נעשה תוך עבודה משותפת, לימוד שפה משותפת לכם ולחתולים, הקנית כלים פשוטים שאתם תוכלו לתקשר עם החתול, למנוע סיטואציות בעייתיות כמו תגובה תוקפנית כלפיכם או כלפי חתול אחר, צרכים מחוץ לארגז ולהתמודד נכון עם סיטואציות כך שגם החתול וגם אתם תחיו יחד רגועים ושמחים.

למי מיועד הייעוץ?

אני מלווה ומייעצת לאנשים לקראת אימוץ חתול חדש, על מנת שהקליטה תהיה קלה ונוחה לכולם. הייעוץ מיועד גם למי שמגדל חתול או חתולים שנים ונתקל בבעיה התנהגותית  ובעצם, לכל אדם שיש בביתו חתול ורוצה למנוע בעיות או לטפל בבעיות התנהגות קיימות, באופן מקצועי, רציני ועם המון אהבה.

מה לא לעשות?

לא להעניש, לא לצעוק, לא להשפריץ מים או כל ענישה מקורית אחרת, שקראתם ברשת או שמישהו המליץ.  זה פשוט לא עובד וליתר דיוק, לאורך זמן רק מחמיר את הבעיה. שהרי אם כבר ניסיתם את אחת או יותר מהדרכים הבאות, ודאי שמתם לב שלמרות הענישה, ההתנהגות חוזרת שוב ושוב.

הדרך הנכונה לפתרון בעיות, היא ליצור איתי קשר דרך הקישור או לשיחת התייעצות טלפונית לטלפון 054-2345620, לקבל את כל הפרטים המלאים לגבי פגישת האבחון ולהתקדם משם אל עבר הפתרון ואיכות החיים שלכם.
=================

לי ג'ורבין מספרת על תהליך הייעוץ שעברו היא ולואי החתול המקסים שלה:

Lee Juravin

אורלי היקרה, מאיפה להתחיל? לפני כמה חודשים פניתי אלייך וביקשתי ייעוץ לחתול האהוב שלי. סיפרתי על תוקפנות שאין לי מושג כיצד להתמודד איתה ואין לי מושג מה המקור שלה, ועל לילות שבהם יצור פרוותי מעיר אותי ופוגם בשינת היופי שלי לכאורה, נתתי לו מעל ומעבר כדי שיהיה לו כייף. ביום חורפי אחד הגעת אליי הביתה, ושמעת ממני בפירוט על אורח החיים שלנו. אחד הדברים החשובים ביותר מבחינתי היה שהסברת לי את העולם מבעד לעיניו של החתול, או אז התחלתי להבין דברים אחרת.

בנית לי דרך פעולה לשינוי המצב, תוך התחשבות בנוחות שלי ובדברים החשובים לי והיית שם כל הזמן בשבילי.

השינוי היה מורגש מהר מאוד.

עד אותו יום, מאוד מאוד מאוד אהבתי את החתול שלי ונהניתי להיות איתו אבל תמיד היה לי איזשהו חשש מתי תבוא הנשיכה הבאה.

מאותה פגישה שלנו ושינוי המצב גם גיליתי את ההנאה העצומה שבלראות אותו משחק, רגוע, נהנה, מספק את הצרכים הבסיסיים שלו שבכלל לא חשבתי עליהם.

אני מרגישה היום שכייף לו וטוב לו איתי ובבית, ושמחה שלא ויתרתי ולא הסכמתי לחיות עם המצב הישן.

ראיתי כמה פשוט לשנות ולא לוותר על החתול (לא שזו אי פעם הייתה אופציה עבורי אבל אני יודעת שלצערי זו אופציה עבור אנשים אחרים…).

וגיליתי מחדש את התענוג והיופי שבלגדל חתול (או בכלל בעל חיים).

 

ואת כל זה אני חבה לך.

אז תודה ענקית על הסבלנות, המקצועיות, הזמן הרב שהקדשת לי בטלפון כשדאגת ללוות אותי כל הזמן גם אחרי הפגישה שלנו, האוזן הקשבת (היה לי חשוב גם להרגיש שאיכפת לך ממני וממה שקורה איתי ולא רק מה שקורה עם החתול…) ועל שחלקת איתי מהידע הרב שלך ומהנסיון העשיר שלך עם חתולים.

הלוואי שכל אנשי המקצוע שעובדים עם בעלי חיים יהיו כמוך.

 

לי

צרו איתי קשר למידע נוסף ותיאום מועד לייעוץ 054-2345620

הרצאות

בנוסף לייעוץ אישי לפתרון בעיות התנהגות, ניתן להזמין הרצאות בנושא התנהגות חתולים ופתרון בעיות נפוצות.

הרצאות מתקיימות באופן קבוע במרפאות וטרינריות באזור המרכז והשרון ובבתי ספר להוראת המקצועות הפרא וטרינרים

צרו איתי קשר לטלפון 054-2345620

אורלי זכאי

eplace בניית אתרים