fbpx

כלבים, פחדים, חרדות וטיפול ברפואה סינית


כלבים, פחדים, חרדות וטיפול ברפואה סינית

סיפורה של ג'ינג'ר – כלבה בת 8
בואו נתחיל מהסוף רגע למי שרוצה את השורה התחתונה (כמוני), זה מה שכתבה לי לקוחה שלי, אמא של ג'ינג'ר אחרי הטיפול בחרדות בעזרת רפואה סינית.
"ג'ינג'ר מטופלת בתערובת כבר קרוב לחצי שנה ואני כל הזמן רואה שיפורים קטנים.
אין מאושרת ממני ונראה לי גם ממנה :-)"
ועכשיו לסיפור המלא ששלחה לי ילנה:
כלבים, פחדים, חרדות וטיפול ברפואה סינית " ג'ינג'ר התחילה את חייה בתוך פח זבל..
היא נזרקה לשם בגיל יומיים, עם עוד 5 אחים בתוך שקית זבל סגורה.
למזלם, ילדים שמעו את היבבות שלהם והוציאו את השקית. את העיניים היא פתחה בתוך חולצה של מי שדאג לה בימיה הראשונים, ודאג שתהיה צמודה לגוף האדם ודפיקות הלב כמה שיותר. נתקלתי בה ובסיפורה כשהייתה בת חודש וחצי ומאז אנחנו ביחד :-) היא גדלה איתי ועם עוד 2 חתולות שלי ומהתחלה דאגתי שתכיר כמה שיותר כלבים ותתנסה במשחק עם כל הכלבים שפגשנו בגינות, ללא הבדל גודל, גזע ומין :-).
היה חשוב לי שתלמד את שפתם לעומק, כי הרי היא גדלה ללא אמא :-)
היא הייתה גורה מאוד שובבה ואהבה מאוד לשחק ולהשתולל ולא הייתה פחדנית בכלל!
אבל כל זה השתנה סביב גיל שנתיים, ללא סיבה נראית לעין, כי הרי בטוח הייתה סיבה או שכל זה קשור לזיכרון ילדות שלה…. אף פעם לא אדע.
בגיל שנתיים היא הפסיקה לשחק עם שאר הכלבים והראתה העדפה לחברת בני אדם, היא לא עוזבת אותי לרגע… היא תמיד הייתה מאוד "אנושית" ומאוד רגישה..  מגיל קטן הייתה הולכת לבן אדם הכי עצוב בחדר ומבקשת לשחק דווקא איתו (מבלי להכיר אותו) או מנסה להפריד בין ריבים של כלבים במיוחד אם אחד הכלבים הוא בעל מום כל שהוא (בלי רגל, רגל מעוותת…) היא עדיין עושה את זה.. היא לא אוהבת ריבים או משחקים כוחניים מידי, לטעמה :-).
עם הזמן היא פיתחה פחד מכל מיני דברים, הנה כמה דוגמאות והסבר איך הפחד מתבטא:
  • – רעמים (או כל גשם טיפה חזק, שהיא מקשרת מיד לסיכוי לרעמים) – בריחה לשירותים שהוא החדר הכי קטן בבית, התכרבלות לגודל כדור מאחורי אסלה!!! ורעידות בלתי פוסקות עם ריח חריף של הפרשות משקיות אנליות
  • – אזעקה – רעידות מאוד חזקות בלתי פוסקות, זנב מקופל עד הסוף בין הרגליים ורצון עז ללכת הביתה, עולה עלי אם אנחנו על הספסל, אם בהליכה היא הולכת קצת ואז חוזרת אלי ומוודא שגם אני באה (לשמחתי הרבה לא קרה מצב שהיא רצה לכיוון הבית בלעדיי)
  • – בלונים – חגיגות ימי הולדת בגינות מפחידות אותה ואיתן גם הבלונים בגלל שהם מתפוצצים, התגובה זהה לרעש של אזעקות
  • – רעשים בכלל – כל רעש שהוא גדול ומפתיע, לא עוזבת אותי לרגע, נצמדת לרגליים שלי, גם אם אני הולכת, עולה עלי אם אני יושבת ורועדת
בשנתיים אחרונות הריח של הבלוטות האנליות שלה היה מורגש יותר מדי בבית וכל פעם, לאורך תקופה די ארוכה, ולא הייתה לזה סיבה רפואית. היה ברור לי שהיא נמצאת יותר בסטרס מאז שרועי (הבן שלי) הצטרף למשפחה לפני כ 3 שנים, כי יש יותר אנשים שמבקרים והרבה ילדים (ג'ינג'ר היא כלבה די רכושנית ששומרת עלינו ועל הדברים שלה מכל משמר :-)) ובנוסף לזה כמובן היו הפחדים הרגילים שלה (שכתבתי עליהם למעלה)
שמעתי רבות על טיפול בדיקור ועל אורלי בפרט הרבה מאוד פעמים וגם קראתי לא מעט, ולאחרונה סוף סוף פגשתי אותה באופן אישי לאחר שהחלטתי שהגיע הזמן לעזור לג'ינג'ר עם הפחדים בעזרת הדיקור.
הגענו לטיפול ראשון והוא עבר בשלום בפעם השנייה שהגענו אורלי לא הצליחה לטפל בה בכלל, היא יבבה עם כל דקירה ואורלי ציינה בפני שהיא כנראה מאוד רגישה ולצערה לא תוכל להמשיך לטפל בה בעזרת דיקור כרגע אבל… יש תערובת צמחים סינית שהיא תשמח אם אתחיל לתת לה.
היא הזמינה את התערובת בשבילי, שליח הביא אותה ויצאנו לדרך. אני חייבת לציין שלא היה לי שום ניסיון קודם עם תערובות מסוג זה גם לא בטיפול בג'ינג'ר וגם לא בטיפול בבני אדם ולכן לא ידעתי למה לצפות.
ואני חייבת להגיד שאני הייתי די בהלם ומאושרת עד הגג! זה אמנם לקח זמן אבל אחרי קצת יוצר מחודש התחלתי לראות שיפור במצב הפחד והסטרס של ג'ינג'ר. והשיפור היה עדין והדרגתי ובגלל זה בעיני יותר טבעי ונכון. היא פחות רועדת!!! אפילו כשהיא נמצאת במצבים שמפחידים אותה או מלחיצים אותה, כי בואו לא נשכח שיש גם עבודת התנהגות שצריך לעשות בעזרת אילוף, היא הרבה פחות רועדת!! וזה מדהים לראות את זה.. אני רואה שהיא מפחדת, היא מסמנת לי שהיא מפחדת ורוצה ללכת אבל הזנב לא מקופל עד הסוף בין הרגליים והיא רועדת אבל ממש בקטנה לעומת מה שהיה!
ג'ינג'ר מטופלת בתערובת כבר קרוב לחצי שנה ואני כל הזמן רואה שיפורים קטנים.
אין מאושרת ממני ונראה לי גם ממנה :-)"
ילנה שוטריץ

eplace בניית אתרים