fbpx

הוט ספוט לכלבים


הוט ספוט לכלביםhot spot - orly zakay

הוט ספוטס הוא כינוי מקובל ברפואה הוטרינרית לדלקת בעור, שמופיעה באופן פתאומי, מתבטאת בהתפשטות מהירה של זיהום עורי שנראה כאזור רטוב, מפריש, קירח, מוגלתי ומגרד מאוד.

נגרם לרב עקב עקיצה, קרציה, פציעה מקומית, אלרגיה וגרד המלווה אותה, שעמום ותסכול וגורמים אחרים.

רצוי שבשלב הראשון, וטרינר יבדוק אם אכן מדובר בהוט ספוט, כיוון שיש מחלות, ביניהן מחלות עור שונות, שעלולות להתאפיין במופע דומה, כמו למשל: תהליכים סרטניים בעור או פטריות. לכן כצעד ראשון יש לאבחן את הבעיה האמיתית.

כולנו מתגרדים מדי פעם, אבל כשמגרדים עוד ועוד, פוצעים את העור, כשהכלב ממשיך לגרד וללקק את הפצע, הפצע מדמם, מה שגורם לכלב ללקק אותו יותר וכך נוצר מעגל קסמים, שקשה מאוד לעצור.

אם אכן מדובר בהוט ספוט, יש צורך להבין מה הגורם מבין אלה שציינתי קודם, כמובן שהטיפול יכלול גם שינויים סביבתיים, כמו הרחקת האלרגן, סיפוק צרכי הכלב בין אם טיולים נוספים, תעסוקה, משחקים מעניינים ועוד. כל מקרה ייבדק לגופו.

בשלב הזה, כאשר אתם יודעים שאכן מדובר בהוט ספוט, תוכלו להחליט לטפל ברפואה משלימה או לשלב אותה עם הטיפול הקונבנציונלי.

הוט ספוט – למה חשוב לטפל במהירות?

הוט ספוט עלול לכאוב מאוד לכלב. הפצע הדלקתי מראה לנו שהבקטריות תוקפות את הגוף, כך שככל שתחכו עם הטיפול, כך הכלב יסבול יותר מהכאב.

הוט ספוט – איך להכין את האזור הפצוע לטיפול הטבעי?

השלב הראשון מרגע שזיהיתם את הפצע, הוא לקחת מספרים ולגזור את הפרווה שמסביב לאזור המזוהם.

אחר כך, יש לשטוף את האזור במים פושרים ובעדינות רבה, מכיוון שהאזור מאוד רגיש וכואב. לוודא שאתם מייבשים היטב את האזור, אחרת, הלחות היא מצע נהדר לפעילות של הבקטריות.

ועכשיו אפשר להתחיל בטיפול הטבעי, שאותו תוכלו להכין לבד בבית.

מה הטיפול הטבעי המומלץ ביותר להוט ספוטס?

יש כמה אפשרויות מצוינות לטיפול טבעי בפצעים של הכלב, ביניהן דיקור סיני או פורמולות של צמחי מרפא, אבל כאן אני מציעה לכם את האפשרויות הפשוטות שכדאי בכל מקרה להחזיק בבית:

  1. מלח אנגלי – מקל מאוד על הוט ספוטס. ההשפעה שלו על זיהום חיידקי נבדקה וידועה שנים רבות. אם יש לכם בבית (וכדאי שתקנו ותשלבו אותו כחלק מערכת עזרה ראשונה ביתית) תמהלו כפית מלח ב 3/4 כוס מים וערבבו עד שכל המלח יימס. טבלו פד גזה או צמר גפן בנוזל המקורר ותניחו על פצע, בטפיחות קלות. ההקלה מהגירודים תורגש מאוד מהר ותהליך ההחלמה יתחיל מיד כשהמלח יפגוש את הבקטריות.
  2. דייסת שיבולת שועל – תשרו שיבולת שועל במים (אפשר גם אבקת שיבול שועל) ותניחו על הפצע כ 5-10 דקות, אחר כך שטפו במים פושרים. ושוב, הקפידו לייבש היטב את האזור, כדי למנוע מבקטריות להתפתח. אחר כך תוכלו להניח שוב קומפרס של מלח אנגלי כדי שהתהליך ימשך.
  3. קומפרס של תה ירוק – התה הירוק ידוע כאנטי דלקתי והוא יעזור להרגיע את הגירוד והאדמומיות כך שירגיע את הכלב.
  4. חומץ תפוחים – תמהלו 1/4 כוס חומץ תפוחים עם 3/4 מים קרירים/ טמפ' חדר ועשו קומפרסים. גם כאן, חשוב לייבש היטב אחרי הקומפרסים.

כל האפשרויות האלה אפקטיביות ויקלו על הכלב די מהר. יחד עם זה, כדאי לדעת שאם הפצעים חוזרים שוב ושוב, בתקופה האחרונה או במשך שנים, יש צורך לטפל מערכתית בגוף כולל חיזוק מערכת החיסון.

לדוגמא: במקרים שהגורם להוט ספוטס הוא אלרגיה, סביר להניח שיש קשר גם למזון שהכלב אוכל. המזון יכול להוסיף המון "חום ולחות" לגוף שיתבטאו בין היתר גם בהוט ספוטס

טיפול נקודתי להוט ספוט, לא יפתור את הבעיה לאורך זמן. לכן אם ניסיתם את ההמלצות שלי והכל הסתדר, אני שמחה מאוד, אבל אם הבעיה לא חלפה, זה הזמן לפנות אלי לקליניקה ולהגיע לטיפול מקיף, שיכלול לעתים  דיקור סיני ו/או פורמולה של צמחי מרפא, בהתאם לדיאגנוזה.

 אורלי זכאי ||  054-2345620

תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , ,

eplace בניית אתרים